Українська English

Home   About us   Science   Periodicals   Photo Gallery   Сontacts   Conferences   Research projects   UKRGEOPOL

Київські географи на міжнародному з'їзді

26-30 серпня 2012 року у Федеративній Республіці Німеччині відбувся 32й Міжнародний географічний конгрес.

 

26-30 серпня 2012 року  на базі університету в м. Кельн (ФРН) під девізом «Down to Earth» («Ближче до Землі») відбувся 32й Міжнародний географічний конгрес.  

Міжнародний географічний конгрес є регулярним засіданням Міжнародного географічного союзу, що збирається кожні чотири роки. Конгрес 2012 року поєднав традиційні засідання 36 Комісій та засідання двох Оперативних Груп з роботою секцій щодо обговорення широкого спектру питань, що були винесені на розгляд міжнародної географічної спільноти за чотирма напрямками, які відображають ключові проблеми і виклики для людства:

• Глобальні зміни і глобалізація

• Суспільство і довкілля

• Ризики і конфлікти

• Урбанізація і демографічні зміни

Географія має широкі перспективи і детально опрацьовані методології які можуть бути покладені в основу вирішення цих чотирьох проблем. На конгресі географи країн світу мали можливість зробити свій внесок у вирішення нагальних наукових і соціально-політичних питань через привнесення своїх досліджень «ближче до Землі». 

Понад 35 сесій було зосереджено на кожному з зазначених ключових питань під час роботи конгресу, загалом було проведено близько 400 засідань. Окрім того, вісім відомих політичних діячів та діячів географічної науки мали змогу представити основні доповіді по цих ключових темах. 

Ключові доповіді конгресу:

Суспільство і Довкілля

1. Д-р Клаус Топфер (Klaus Töpfer), у минулому - федеральний міністр з екологічних питань та колишній директор UNEP, ФРН. На шляху до Антропоцену. Наслідки для наукових досліджень, соціального сприйняття та політичної відповідальності. 

2. Проф. Анн Баттімер (Anne Buttimer), у минулому - президент Міжнародного географічного союзу, професор Дублінського університету, Ірландія. Різні погляди на суспільство і навколишнє середовище: ретроспектива та перспектива.

Урбанізація і демографічні зміни

3. Д-р Мартін Лііс (Martin Lees), у минулому - Генеральний секретар Римського клубу. Демографічні зміни і урбанізація в межах крихкої планети. 

4. Проф. Саріндер Аггарвейл (Surinder Aggarwal), професор Делійського університету, Індія. Новий глобальний урбаністичний порядок і виклики щодо гармонійного розвитку міст.

Глобальні зміни і глобалізація

5. Проф. Едуардо де Малдер (Eduardo de Mulder), ініціатор і виконавчий директор Року ООН «Планета Земля». Глобальні планетарні зміни та глобалізація людини.

6. Проф. Бруно Меззерлі (Bruno Messerli), професор Бернського університету, Швейцарія. Глобальні зміни і глобалізація – виклики для географії.

Ризики і конфлікти 

7. Стефан Басс (Stephan Bass), спеціаліст з питань кліматичних, енергетичних та земельних ресурсів Управління природних ресурсів FAO, Італія. Ризики і конфлікти.

8. Проф. Дерек Грегорі (Derek Gregory), професор університету Британська Колумбія, Ванкувер, Канада. Смертельні обійми: війна, відстань і близькість.

 Участь у конгресі взяли понад 2300 географів з 80 країн світу.  Від України в роботі конгресу взяли участь фахівці наукових та освітніх установ, у тому числі голова Українського географічного товариства, д.г.н., професор, член-кореспондент НАПН України П.Г. Шищенко, а також представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту Географії НАН України. Члени української делегації представили на конгресі доповіді в рамках усіх чотирьох тематичних блоків питань. 

Спільна робота учасників конгресу сприятиме ефективному розвитку подальших теоретичних та прикладних географічних досліджень, а також активізації міжнародної співпраці, направленої на досягнення головних цілей сталого розвитку, проголошених на конференції у Ріо-де-Жанейро у 1992 році.

Додаткова інформація про Міжнародний географічний конгрес 2012 розміщена на сайті: https://igc2012.org/frontend/index.php

 

 

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #b487c5 #af8cb4 #3ac3c6