Українська English

Home   About us   Science   Periodicals   Photo Gallery   Сontacts   Conferences   Research projects   UKRGEOPOL

Гендер і географія в Україні

 Монографія "Гендер і географія в Україні" Наталії Мезенцевої та Ольги Кривець увійшла до 20 кращих на конкурсі "Книжка року-2013" у номінації "Софія. Українська гуманітаристика"

Монографія опублікована у видавництві Ніка-Центр за сприяння Київського відділу Українського географічного товариства. 

У монографії викладено теоретичні та методичні основи географічного дослідження гендерних співвідношень та гендерної ідентифікації. Здійснено огляд зарубіжних досліджень з гендерної географії. Проаналізовано особливості та регіональні відміни гендерних співвідношень в політичній сфері та державному управлінні, на ринку праці стосовно зайнятості, безробіття, оплати праці, можливостей кар’єрного зростання, в освітньо-науковій сфері та соціально-демографічних процесах стосовно тривалості життя, рівня смертності, поширення соціальних негараздів, насильства по відношенню до жінок. Проведено типізацію регіонів України за індикаторами гендерних співвідношень. Виявлено регіональні відміни сприйняття гендерних ролей в суспільстві шляхом соціологічного опитування молоді методом семантичного диференціалу. Обґрунтовано напрями удосконалення гендерної політики.

Для широкого загалу фахівців з проблем державного управління, географів, соціологів, психологів, демографів, істориків, викладачів, аспірантів, студентів та наукових працівників.

Читати детальніше

Результати конкурсу "Книжка року-2013"

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #b487c5 #af8cb4 #3ac3c6