Українська English

Home   About us   Science   Periodicals   Photo Gallery   Сontacts   Conferences   Research projects   UKRGEOPOL

Участь громадськості в управлінні містами: новий досвід для молодих дослідників-географів

З 9 по 28 липня в рамках програми Німецької служби з академічних обмінів (DAAD)  «Підтримка демократії в Україні» київські географи взяли участь у реалізації проекту «Громадянське суспільство та міське планування у співпраці – німецько-українська рефлексія» („ZiviPlanUrbAn“).

Головною ідеєю проекту була організація спільних досліджень українських та німецьких студентів і аспірантів. Українську сторону представляли географічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інститут географії НАН України. З німецького боку партнерськими організаціями виступили Інститут регіональної географії імені Лейбніца (Лейпциг), Університет Лейпцига, Центр Марка Блоха Університету Гумбольта (Берлін). Заходи проекту здійснено за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Програма включала дві частини. У першій частині обрані в результаті конкурсного відбору десять молодих вчених-географів Києва разом з 10 молодими дослідниками Університету Лейпцига взяли участь у лекціях, спільних дискусіях та виконанні проектних завдань з питань залучення громадськості в управління міським розвитком у містах Лейпциг та Берлін. Друга частина передбачала ознайомлення із особливостями міських трансформацій та залучення громадськості до управління міським розвитком в Києві та Львові.

Вчені з Київського національного університету імені Тараса Шевченка (професор Костянтин Мезенцев, аспірант Юлія Стеблецька) та Інституту географії (професор Сергій Лісовський, старші наукові співробітники Євгенія Маруняк, Артем Мозговий, Олександр Голубцов) виступили в Німеччині з лекціями з питань міського розвитку, міського планування та участі громадянського суспільства в управлінні містами в Україні перед студентами Університету Лейпцига.

В Україні перед молодими дослідниками виступили начальник управління містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Білоус, директор Інституту географії НАН України академік Леонід Руденко, декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ярослав Олійник, професор Київського національного університету будівництва та архітектури Володимир Нудельман, заступник директора Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст  ім. Ю. Білоконя «Діпромісто» Юрій Палеха. В рамках проекту були організовані зустрічі з керівником Департаменту містобудування та архітектури Київської міської держадміністрації Сергієм Целовальником, головою громадської організації «Кияни об’єднуємось» Олександром Дядюком, заступником голови Всеукраїнської екологічної Ліги Оленою Пащенко, одним з керівників Національного експоцентру України Олександром Акименком, представниками  «Асоціації велосипедистів Києва», Німецького товариства з міжнародного співробітництва  (GIZ).

В рамках української частини програми молоді дослідники-географи виконали спільні українсько-німецькі проекти з питань трансформації старих та будівництва нових житлових масивів високоповерхової забудови (на прикладі житлових масивів «Теремки» та «Ліко-град»), трансформації та захисту публічних просторів (на прикладі Пейзажної алеї та Гостинного двору), міської мобільності (на прикладі Володимирської вулиці) у Києві та самоорганізації населення (на прикладі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) у Львові.

Реалізація даного проекту має важливе значення з точки зору вивчення досвіду та пошуку шляхів реалізації в Україні пріоритетів залучення громадськості у процеси управління міським розвитком, становлення громадянського суспільства європейського зразка.

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #b487c5 #af8cb4 #3ac3c6