Українська English

Home   About us   Science   Periodicals   Photo Gallery   Сontacts   Conferences   Research projects   UKRGEOPOL

25 років міських змін

23-26 вересня у Празі відбулася VI Міжнародна конференція з урбаністичної географії посткомуністичних країн «25 років міських змін»

У роботі конференції взяли участь провідні вчені-урбаністи з понад 40 університетів 21 країни. Ключові напрями роботи конференції стосувалися питань неоліберального розвитку постсоціалістичних міст, виробництва публічних просторів, житлової сегментації та сегрегації, субурбанізації, міської ідентичності, ревіталізації міст, міської політики, міського туризму.

За підтримки наукового журналу «International Journal of Urban and Regional Research» були організовані ключові доповіді провідних урбаністів Дженіфер Робінсон з Університетського коледжу Лондона, Майкла Джентіле з Університету Гельсінкі, а також Славоміри Феречугової з університету Масаріка у Брно. Доповідачі акцентували увагу на тому, що дослідники постсоціалістичних міст у більшості випадків розглядають загальноприйняті у світовій урбаністичній географії теорії та концепції як нормативні, співставляючи особливості розвитку постсоціалістичних міст із західними «правильними» тенденціями. В цьому контексті Дженіфер Робінсон наголосила на тому, що теоретизація міст може виходити з будь-якої країни, вивчення феномену будь-яких інших міст може дати нові аспекти розуміння розвитку міст взагалі. Проте, на жаль, як зазначили С.Ференчугова, М.Джентіле, виносячи у назви наших досліджень типологічну («постсоціалістичні» «посткомуністичні», «пострадянські») або регіональну (міста Центральної та Східної Європи) приналежність міст ми фактично «обрізаємо» частину потенційних читачів. Ці дослідження розглядаються як такі, що вивчають феномен лише окремої групи (типу) міст, що не має відношення до феномену міст в цілому, до феномену так званих «західних» міст. Як наслідок, існує «нерівність у виробництві знань», дослідники постсоціалістичних міст часто виявляються неспроможними «виробляти» релевантні знання для загальносвітового дискурсу, оскільки пишуть лише про специфічні особливості своїх міст.

В рамках конференції було організовано окрему секцію «Урбаністична Україна: ключові міста на геополітичній осі», що викликала жвавий інтерес та наукові дискусії.

На конференції було представлено спільну доповідь вчених-географів Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Костянтин Мезенцев, Наталія Мезенцева) та Інституту географії (Григорій Підгрушний) на тему «Україна, що субурбанізується: від експансії проблем до експансії розвитку». Також в роботі конференції взяли участь колеги-географи Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.

Учасникам конференції було запропоноване широке коло наукових екскурсій, зокрема «Мала Страна: пізнання Праги очима безхатченка», «Голешовіце: від індустріальної зони до району сучасного міста», «Нові архітектурні ікони Праги», «Лужини: життя у постсоціалістичному просторі», а також виїзну екскурсію до Північної Богемії (трансформація району буровугільного басейну). 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #b487c5 #af8cb4 #3ac3c6